Sen o slnečnom snívaní

 "Ži tak, aby tvoj život predstavoval ten najkrajší sen, ktorý si si o sebe vysnívala.."

Sen o slnečnom snívaní


Katka,napíš pre nás článok o tom, ako cestuješ s malým po Európe a robíš s ľuďmi…" Takáto správa ku mne prišla v jedno voňavé poludnie, keď som sedela v tieni pínií pod toskánskym slnkom. Keď píšem úvodné slová, sedím v inej krajine nad morom v dome na skale, môj syn sa spokojne hrá po dlhom plávaní v blankytnej vode, slnko sa v odraze trblieta na rovnej hladine a prežiaruje mi pokožku láskpylným teplom…

…a nakoniec, iba s rozdielom niekoľkých dní, leje sa tento článok do celosti na mieste, kde znova vonia more, v hĺbke podo mnou burácajú obrovské vlny a slaný vietor hladká moju tvár…Slová plynú, i keď plávam, i keď sa s mojím synčekom vyhrievame na horúcich kameňoch. Ako opísať hĺbky pospájané v tých najjemnejších príbehoch, v každom jednom z nás? Píšem slová o svojom príbehu, snívam život vo svojom príbehu. Každý žijeme a píšeme svoj príbeh, a dotýkame sa jeden druhého cez zarovania so zámermi našich duší na zemi. Teplo v rezonancii vedie nás. Užviem, nie o cestovaní…budem písať o "sne o slnečnom snívaní"(o: Inšpirácia v tejto časti bytia pozemského. Jedno sme… Láska. Život. ..miluj…človek

"Nepresnívajte svoj život, ale prežite svoje sny" - tento citát od Exupéry homa, v slovnej podobe, sprevádzal od okamihov, ako som sa naučila čítať. Posolstvo, ktoré nesie, však bolo vo mne už od počiatku,a sprevádza ma dodnes - alebo lepšie - z hĺbky mojej duše sa v precítení prihlásilo vstúpiť mi znova plne do života. Mnohí ste mi od posledných zdieľaní a videí písali a pýtali sa na medzipriestor zdanlivého "ticha", kedy som verejne zdieľala iba málo. Nuž, čože sa udialo v mojej "kuchyni"?((o:

Po mojom "osvietení"(o: - rozplynutí sa v Jednote, mi padli všetky formy "istoty"..je to, keď to nie je?? Som, činie som, kto som ja? (o: Paradox pozemskej oddelenosti v Jednote Bytia… Po rokoch terapií a "liečenia", som i vďaka tomu okamihu uzrela, v pravde svojho príbehu na Zemi, že už nemám neustále niečo "naprávať", napĺňať akékoľvek zdanlivé "vonkajšie poslanie".. ale sa plne vnoriť doDuše, ktorá volala ma tak predlho k sebe a precítiť celou sebou,že všetko je v Láske dokonalé. I ja, v celej pozemskej "ja" v Jedinnosti Vedomia…

A tak i so svojimi snami, ktoré sa znova hlásili k životu cez niečo, čo som, ako sprievodkyňa hlbinami svojej duše, i hlbinami druhých, na čas prestala vnímať. A formy "mňa" začali skladať sa po novom, nepripútane, a i so slnečnými snami. Cez okamih uzretia Jedinnosti, ktorá Jest, po rozplynutí "starej"podoby "môjho" sveta, s vnímaním a s načúvaním i svojmu synovi, som si pomaličky, hoci spočiatku aj v sprievode strachov, ktoré postupne strácajú silu v stále väčšej jasnosti volania mojej Duše, dovolila premeniť svoj starý sen s mnohými odtieňmi "šedej" na sen nový… Slnko mojej Duše znova rozžiarilo sa, i vďaka dieťaťu, ktoré prišlo cezo mňa na tento svet. I vnímaním syna, ktorý ma znova priviedol k nekonečnosti Univerza a snov, a k dôvere v ich napĺňanie, sa mojím bytím znova rozliala radosť a hra. A v nej, v sile jej teplých lúčov, stanulo v mojom srdci plne moje vnútorné dieťa. Poď sa hrať, mama - vraví Mariel …(práve som dobehla zo strieľania kôstiek sladkých čerešní zo skaly do zálivu(o: ) Poď sa hrať so životom, bytosť krásna…Človek <3

Žiť tok

A tak som sa dala do pohybu… a vydala sa do záhrad mojich snov, do tanca svojej duše i tela a pozemsky i na cesty do blízkosti mora. A začala som tancovať. Predali sme spoločný dom. A vydala som so synčekom Marielom a fenkou Šílou na cesty i za hranice Slovenska a Čiech. Na cestách som prežila nezabudnuteľné intenzívne chuťové vzplanutie s peccorinom.. Nie, nie je to taliansky krásavec, ale skvelý syr (o: Presťahovala som sa. A pečiem skvelý kváskový chlebík s bylinkami už i vo vysnívanej peci na drevo. A intenzívnejšie maľujem, tkám frekvencie zvedomených slnečných snov do obrazov. A zdieľam s ľuďmi v tanci, maľovaní, i v osobných inšpiráciách a v pozemských krokoch k napĺňaniu snov... Stále viac času pobývame pri mori, kde i inšpirácia k môjmu tvoreniu leje sa jasná a číra. Marielko stretáva ľudí, krajiny, naučil sa sám plávať, potápať, pozorovaním, inšpiráciou od svojej mamy (milujem plávanie), či od potápačov (bez kyslíkových fliaš) na pláži. Mluví po česky i po chorvátsky, dotýka sa nemčiny, angličtiny, taliančiny…načítava mnoho zručností, veľa objíma, zaujíma sa o život, hýbe sa askúma.. A má asi tri mamy a minimálne piatich tatov..(o: Dieťa existencie.

A od mora blankytného je už na svete i inšpiratívna knižka o živej strave, ktorú sme spoludotvorili práve v slanom vzduchu a slnečnosti. Áno, prána v podobe živej stravy je pre mňa stále hlavnou fyzickou potravou, plná byliniek a zelene((O: V mojom príbehuje moje telo vyživované životodárnymi frekvenciami, moja myseľ porozumením a svetlými víziami, a moja duša pije vlahu znapĺňania svojho zámeru a snov.. Jednoducho celá poetická snívajúca morská "ja"..((o:

Snívam..bádam…sny nasledujem. Tkám si frekvenčne plátno života. Aké to je, vnímať, cítiť, dôverovať plnosti, radosti, kráse, láskea hojnosti života v jeho naplnení sebou samým?… Aké to je,snívať, žiť sen napríklad o milovanom mori, s ktorým v srdci iv duši som sa narodila… Od malinka cez príbehy moreplavcov prebádané morské hlbiny, prečítané knižky, filmy, fantázia dieťaťa, ktoré sem v úžasenad životom prišlo žiť práve svoj najkrajší sen. Prvé ponorenia sa do slanej vody, keď som mala desať, vôňa morského vetra vanúceho od mora…všetky farby oceánu, odraz slnečných lúčov na hladine, slané kvapky na koži, sila vetra na doske splachtou a diaľavy z paluby lode…

More, ktoré zavolalo ma, aby sme sa dve s ním stretli,  s ním žili - ja a malé dievča vo mne.. i ja a dieťa pri mne, nádherný, radostný, morským objatiam sa šťastne oddávajúci syn. Inšpirácia pre dieťa od dieťaťa(o: Pre radosť cez radosť. Život je - Ja. Život je Láska. Vesmír podporuje tých, ktorí veria kráse svojich snov.Teraz sme "tu".. to tento život je Láskou. Kedy, keď nie TERAZ?..a koľko nádychov a výdychov tu na Zemi krásnej vyvolených ako človek "mám"? Kedy…seba...žiť? 

Dokonalosť je v srdci toho, kto sa pozerá  srdcom. V Láske sa otvoriť slnečnosti vlastnej Duše, aby liala sa na Zemi a svietila si sebou samou a odtiaľ znášať vízie i nové formy. Žiť frekvenciu Lásky - ktorá začína u nás samých.

Vesmír plný zázrakov

Dieťa vo mne sa už nepýta, či môže, ono vie, že sny Duše sú v srdciStvorenia od počiatku naplnené.

A tak sníva na zemi a v smerovaní pozornosti k svojim snom sa i staré"strachy" odrazu akoby samé liečia.. A tak sa už namiesto "terapií" stretávame mnohí v zábavnom spolutvorení Lásky na Zemi(o: Aká krása a svetlo sa deje na tvárach žien prežiarených sebou samými v úsmevoch malých dievčatiek, ktoré sem znova prišli roztancovať svoj najkrajší tanec! <3 A aký úsmev sa dial, keď po kreslení, po tanci a po inšpiratívnych, už nie "liečebných" zdieľaniach prichádzajú i mnohí muži, ktorí s nadšením malých chlapcov žiaria a s uvoľnením ďakujú za zážitok, kedy spolu i bláznivo "(za)žijeme tok" - a za uvidenú, precítenú krásu seba samých.. A aké objatia od synčeka nádherného, ktorý šťastný zo seba samého a svojich vodných pokrokov vymáčaný sa zahriať k mame príde.. Aká odmena pre mamu, ktorá si dovoľuje snívať i preňho svet slnečný.. "Chcel by som chodiť do morskej školy mama" - vyslovil sa Mariel. ..A prečo nie?(o:

Už netreba slov… život žiť a snívať o živote v jeho celom a i v radostnom toku je väčšou "službou" celému ľudstvu než tisíce kníh o živote. Po cestách hlbinami dnes už i ja hrám sa…More, slnko, obrazy.. "Inšpirátorka" tiež potrebuje inšpiráciu - seba samej vlastným životom(O: Dovoľujem si plynúť ním s vnútorným dieťaťom, ktoré drží moje srdce i ruku a v láske duše vedie moje kroky. V bdelosti vnímam frekvencie, prostredie, ktoré podporujú moje telo, myseľ i dušu..a s úsmevom svojho vnútorného dieťaťa dostávam naspäť posolstvo - vitaj doma(o:

Načítavať do Polí, rozpomínať sa, prebúdzať vo svojom Poli frekvencie výživy, radosti a s ukotvením z ciest hlbinami, ich vedome ivoliť. V zarovnaní srdca ľudské telo, myseľ i duša žiari. Bádam a kráčam svojím životom, a aké zázraky sa dejú! Prirodzené, svetelné. Žitie, pohyb v zákryte Srdca s požehnaním Duše. Keď uveríme v dokonalosť všetkého, čo jest, v dokonalosti seba samých, dá sa do pohybu Vesmír plný zázrakov. A v každom kúsku Prítomnosti život zázračný deje sa - nádherný, silný,búrlivý, láskyplný, pravdivý, hlboký..znova vnímaný s detským úžasom a dôverou nad divutvornou dokonalou hrou Stvorenia. Je Láska.

Aký sen je ten váš?

S inšpiráciou života, planéty, univerza…celého Stvorenia. S inšpiráciou cez všetkých, ktorých som stretla i nestretla, známych i neznámych, všetkých ľudí, dianí, stretnutí, v teple rezonancie duší, i v učení zdanlivých "nesúladov", v žiare životov a očí, ktoré svietia svitom slnka znovuobjavenej detskej duše… V stretnutiach, pri ktorých teplo leje sa a moja Duša sa znova zasnívala, že raz i ona bude môcť napĺňať a žiť svoj sen na zemi… A to "raz" s uvedomením, vteleným precítením prišlo, že je "te-raz"..Bádam. Snívam. Od mala tkala som a tkám obrazy snov i na plátno maľované do pozemskosti. To, čo sa premenilo je, že svoje sny už nielen maľujem, ale i nasledujem. Pohyb, malé krôčiky, ktoré vedú ďalej. Tok života. A vykročením, i cez všetky neistoty, i Vesmír sa dal do pohybu…Som a nie som.. Vesmír som "ja"..a dnes viem, že môžem(o: Som tok života. A som Láska. Tento život je Dar. A je práve tento jeden. Celým srdcom, dušou i telom - milujme.

Keď snívam radostne, tými snami i radostne dejem sa… Cez slnko Duše odovzdať sa životu. Dieťa, ktoré vie, že môže takto snívať a hrať sa. A ide do toho((o: V tomto hlboko ďakujem za inšpiráciu svojmu synovi, našla som odvahu ísť za svojimi snami. Celý Vesmír je pripravený liať sa cez nás v celej svojej nádhere, sme tokom a rytmom Jednoty, ktorá vníma, dýcha, tvorí, žije a inšpiruje - seba samu sebou samou.. A každý, kto sa prebudí zo sna o utrpení, aby vnoril sa do láskyplného sna o sebe samom, svieti sebe, ostatným, i planéte.

Sme tu, na Zemi, snívame naše príbehy, sny o živote. Zdieľam inšpiráciu cez svoje sny v záhradách Zeme, i cez obrázky k článku, a na záver pripájam slová od priateľa, rukou dávno vpísané do malej knižky - "Ži tak, aby tvoj život predstavoval ten najkrajší sen, ktorý si si o sebe vysnívala.." D.B. Život je Láska... Aký sen je ten váš?

S Láskou v Slnku Duše, so slaným vetrom vo vlasoch a so štetcom v ruke vrúcne a s úsmevom objímam nás od mora šumiaceho (o: <3